Predvolebný hnus v Chorvátskom Grobe

Autor: Július Kolenič | 24.11.2010 o 21:57 | (upravené 26.11.2010 o 15:55) Karma článku: 4,63 | Prečítané:  1454x

Z toho, čoho môžu byť u nás občania svedkom, mi je na zvracanie. Svojim nevraživým bojom nás všetky volebné skupiny otravujú už niekoľko mesiacov. Valí sa to na nás zo všetkých strán. Niekoľko webových portálov, niekoľko tzv. časopisov (predstavte si: mnohostranové, farebné, na lesklom papieri, A4), každá skupina má svoj. Štvavé články, listy, blogy.

Začal som to pozorovať odkedy sme sa v máji prisťahovali do Chorvátskeho Grobu, do miestnej časti Čierna Voda. Na jednej strane obecné zastupiteľstvo a starosta a na druhej strane združenie kritizujúce zástupcov obce. Spočiatku mali aj moje sympatie, no čím viac sa blížili voľby, tým viac sa kritika stupňovala. Nenašlo sa vôbec nič dobrého na aktuálnych poslancoch ani na starostovi. Kritika prerástla do osobných útokov, ktoré už smerovali aj voči iným kandidátom, napr. operujúc neoverenými špekuláciami o výške nákladov na kampaň, o temných silách v pozadí a nepodloženými úvahami o motívoch kandidatúry a čistote úmyslov. Odveta nenechala na seba dlho čakať. A to v rovnako nechutnej podobe. Ďalšia kandidujúca skupina okolo kandidáta na starostu z doterajšieho zastupiteľstva nenechala na súperoch nitku suchú. Aj tretia skupina okolo miestneho podnikateľa sa nenechala zahanbiť. Ozval sa aj kandidát na starostu s protireakciou na útoky. A ďalší podnikateľ sa občanom v letákoch vyhráža, že keď bude zvolený ten či ten, na jeho pozemkoch, ktoré vlastní v strede obce, sa nebude stavať občianska vybavenosť a pod.

Toľká snaha očierniť tých druhých. Toľko prostriedkov a energie vynaložených na voľby do obecného zastupiteľstva v Chorvátskom Grobe. A prečo? Nie sme nejaké veľké mesto, ale malá dedina. To aj v ostatných dedinách je taký čulý predvolebný „ruch"? Čím to bude? Že by tým nebývalým stavebným rozvojom? Tým množstvom developerov, ktorí tu majú svoje záujmy?

Ja viem, deje sa to aj inde, ale vo veľkých mestách je to predsa len trochu iné. V takej malej obci, kde sa ľudia poznajú, môže takáto grobianska kampaň napáchať veľké škody. Ako chcú potom spolu tí 10 poslanci, z tak nevraživých rôznych táborov spolupracovať? Dáme im šancu, aby v nevraživosti pokračovali aj po voľbách a aby ju prenášali aj medzi obyvateľov obce? Podľa mňa, by sme im na to nemali dať príležitosť. Našťastie u nás kandiduje aj dosť ľudí, ktorí nepatria ani k jednej z týchto „bojujúcich" skupín. Vyberme si aj spomedzi nich. Hlasy predsa môžeme rozdeliť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Počúvajte prezidentku a predstavujte si normálnu vládu (píše Samo Marec)

Nie je to zložité, je to len nemožné.


Už ste čítali?